تبلیغات
آریو فیلم

آریو فیلم
سینما زیبا ترین فریب در دنیا 
قالب وبلاگ
نویسندگان
صفحات جانبی
ابر برچسب ها

آخرالزمان: حقیقتی که اتفاق می افتد ( قسمت اول)

مقدمه

آپلود سنتر عکس رایگان

آخرالزمان پدیده ای است که در حال حاضر سرفصل اصلی کار هالیوود است. البته آخرالزمان مسئله ای تاریخی برای سردمداران هالیوود است بخشی از موسسین هالیوود را مهاجرین اشراف یهودی تشکیل می دادند که از اروپا آمده بودند و گروهی دیگر به دلیل حضور کلونی‌های "پیوریتن‌ها" بودند و عمدتا از انگلیس راهی قاره نو شدند که آدم‌های بشدت ایدئولوژیک بوده و هستند آنها همین «اوانجلیست‌های» امروزی هستند. آنها برای خودشان ماموریت زمینه‌سازی بازگشت حضرت مسیح از طریق برپایی اسرائیل بزرگ را قائل هستند. بنابراین بنیانگذاران هالیوود یعنی کسانی همچون «لوئیس بی مه یر»، «دیوید سلزنیک»، «دیوید وارک گریفیث» و... آدم‌های بشدت ایدئولوژیک بودند و برای خود این ماموریت را تصویر می‌کردند که زمینه‌های بازگشت حضرت مسیح(ع) را فراهم کنند و طبعا این ماموریت در فیلم‌هایشان نمود پیدا می‌کرد. لذا ماهیت این ایدئولوژی، از همان ابتدا آخرالزمان‌گرایی بود اما هالیوود با توجه به خواستگاه روز حرکت می کند و برنامه ریزی می شود. شعار هالیوود این است که من یک کارخانه ی رویاسازی و سرگرمی هستم برای شما ولی وقتی نگاهی به فیلم های کل تاریخ هالیوود می اندازیم می بینیم هالیود در کل ساختاری ایدئولوژیک دارد.

در ابتدا که آمریکا و شوروی جنگ های سرد را به راه انداختند هالیوود هم "جنگ های ستاره ای" را ساخت فیلم های موفقی که تا هنگامی که تاثیر داشت ساخته می شد (هر چند نسخه ی جدید آن هم در سال 2009 توسط جی جی آبرامز ساخته شد ولی رویکردی متفاوت داشت) اما بحث آخرالزمان همیشه برای هالیوود موضوعی مهم بوده به ‌طوری که اولین فیلم آخرالزمان‌گرایی را در سال 1910 و در فیلمی به نام "ستاره دنباله دار"  می بینیم که قسمت دوم آن در سال 1916 ساخته می شود.  

نکته مهم و قابل توجه این است که چرا این موضوع اینقدر مهم است؟

جواب بسیار ساده است: تمام ادیان الهی و غیر الهی، به آخرالزمان و این‌كه روزی می‌رسد كه همه شر در مقابل همه خوبی و نیكی می‌ایستد، معتقدند و انتظار ظهور یك منجی را می‌كشند كه نماد نیكی‌هاست و ظلم و بدی را در آخرالزمان از بین خواهد برد. بودایی‌ها و هندوها منتظر آمدن (گوتمه) یا بودای پنجم هستند، زرتشتی‌ها در انتظار سوشیانت (یا سوشیانس) و مسیحیان هم معتقدند كه حضرت عیسی دوباره از اورشلیم و بیت المقدس ظهور می‌كند. یهودی ها هم می‌گویند عیسای واقعی هنوز نیامده است.

اما در فیوچریسم (آینده‌گرایی) مسلمانان، شیعه و حتی سنی در انتظار ظهور مهدی صاحب الزمان هستند، اما با یك تفاوت با ادیان دیگر. آن‌ها منجی‌شان از آسمان ظهور می‌كند و در همان وقت ظهور به میان مردم می‌آید، اما منجی ما مسلمانان، هم اكنون در میان مردم زندگی می‌كند و در مشكلات و سختی‌ها همراهیشان می‌نماید، بدون آن‌كه كسی او را بشناسد و از روی همین در زمین قیامش را آغاز می‌كند، نه آن‌كه از آسمان فرود آید، یا مثل عیسی مسیح در حالی‌كه خود مسیحیان (به اشتباه) معتقدند دوهزار سال پیش به صلیب كشیده شده و از دنیا رفته است، دوباره زنده شود. منجی ما عمر هزارساله دارد و پنهان از دید مردم است، اما زنده است و عینی. بنابراین در زندگی مسلمانان تجلی خاصی می‌یابد و همه اكنون هم از او مدد می‌گیرند و در انتظار او سعی دارند كارهای نیك انجام دهند و زمینه را برای ظهور حضرتش فراهم سازند. در حالی كه انتظار ادیان دیگر جلوه‌ای در زندگی معمولشان ندارد و همیشه اعتقاد است که آنها را به دردسر انداخته و آنان از اعتقاداتمان می ترسند چون نمی توانند شناخت درستی از آن داشته باشند اعتقاد واقعی چیزی است که نمی توان در پرونده های سیا و ... یافت.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در جنگ تحمیلی آنها فهمیدند که با چه نیروی شگفتی روبرو هستند. برای شناخت عامل ایجاد این ایمان قوی در سال 1984(1362 هجری شمسی) كنفرانسی در اسرائیل و در شهر تل‌آویو برگزار شد تا به تأثیر اعتقاد به مهدویت در میان مسلمانان به ویژه شیعیان ایران بپردازد. در این كنفرانس به این نتیجه رسیدند كه هویت سیاسی شیعه و عامل موفقیت آن، اعتقاد به مهدی (عج) است و گفتند: این‌ها به اسم امام حسین (ع) قیام می‌كنند و به اسم امام زمان (ع) قیامشان را حفظ می‌كنند.

یا در جایی دیگر به نقل از رییس اسبق سازمان CIA که در مورد علل وقوع انقلاب ایران علیرغم وجود دوربین های ماهواره ای گفته بود:

"...ما می توانستیم حتی نمره اتومبیل لیموزین برژنف (رهبر وقت شوروی) را ببینیم ولی افکاری که مردم در ذهن خود داشتند را نمی توانستیم بخوانیم..."!

فرانسیس فوکویاما نظریه پرداز مشهور آمریکایی و نویسنده ی کتاب "پایان تاریخ" در کنفرانس اورشلیم با عنوان «بازشناسی هویّت شیعه" می‌گوید:شیعه، پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ

او بال سبز این پرنده را مهدویّت و عدالت خواهی و بال سرخ را شهادت‌طلبی که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فنا ناپذیر کرده است، معرفی می‌کندفوکویاما معتقد است شیعه بُعد سومی هم دارد که اهمیّتش بسیار است. او می‌گوید:این پرنده، زرهی به نام ولایت پذیری به تن دارد و قدرتش با شهادت دو چندان می‌شود. شیعه، عنصری است که هر چه او را از بین می‌برند، بیشتر می‌شود وی جنگ عراق و ایران را مثال می‌زند و می‌گوید:این‌ها فاو را تسخیر کرده بودند، می‌رفتند کربلا را هم بگیرند و آن، یعنی فتح قدس، چون اگر کربلا را می گرفتند ، اینجا (اورشلیم) را هم قطعاً می‌گرفتند.

آنها سخت از امام زمان ما می ترسند تا جایی که می‌گویند سازمان سیا در پرونده‌ حضرت مهدی، فقط عكس ایشان را كم دارد. در واقع آن‌ها به اهمیت ایشان برای مسلمانان پی‌برده‌اند و حدس می‌زنند كه این واقعه نزدیك است.

ولی آنها همچنان حقیقت را درک نکرده اند به طوری که یكی از امامان جماعت عراق بعد از آزادی از دست آمریكایی‌ها گفته بود: افسران آمریكایی به دنبال مهدی موعود می‌گردند و از من در مورد او و محل اقامتش سؤال می كردند.

خوب فکر کنم به اهمیت موضوع آخرالزمان به خصوص در مورد اعتقاد مسلمانان و شیعیان برای هالیوود پی برده باشید حالا سوال اساسی اینجاست که این هالیوود چیست یا چه کسانی هستند که این موضوع برایش مهم است؟

اساسا بنیانگذاران هالیوود کسانی همچون «لوئیس بی مه یر»، «دیوید سلزنیک»، «دیوید وارک گریفیث» و... آدم‌های ایدئولوژیک و نکته ی جالب اسرائیلی بودند که به آمریکا هجرت و هالیوود را بنا کردند.

انها شش استودیوی یهودی «برادران وارنر»، «مترو گلدن مایر»، «یونیور سال»، «پارامونت»، «كلمبیا» و «فوكس قرن بیستم»، هالیوود را در حومه شهر لس‌آنجلس شكل دادند. حالا کمی که فکر بکنید می بینید که نود درصد هالیوود همین شش استودیو هستند که سالانه صد ها فیلم هدف دار می سازند ونکته قابل توجه این است که آنان که قانون کپی رایت اینقدر برایشان مهم است فیلم هایشان با بهترین کیفیت درست در زمان اکران جهانی فیلم به دست من و شما می رسد آن هم مجانی....! شما توجه کنید آیا فیلم های خوب و ضد یهودی با این سرعت و کیفیت به دست شما می رسد یا اصلا شما دیده اید فیلم هایی مثل "مصائب مسیح" یا "قلمرو بهشت" و... ولی "کد داوینچی" یا فیلم های ابر قهرمانانه شان  با کیفیت اورجینال و دی وی دی به دست ما می رسد.

فکر کنم کمی از بحث مان دور شدیم بپردازیم به مبحث خودمان سوال:

آیا فیلم های آخرالزمانی دسته بندی هم دارد؟

در هالیوود انواع آخرالزمان‌ها به تصویر كشیده شده است. آقای مجید شاه حسینی در كتاب "پیش‌گویی‌ها و آخرالزمان" گونه‌های مختلف آن را به پنج گروه تقسیم كرده‌اند :

1. آخرالزمان تكنولوژیك: ساخته‌های دست بشر روزی بر ضد او می‌شورند و تكنولوژی دشمن خالقش خواهد شد. این موضوع در این فیلم ها به تصویر كشیده شده است : دكتر فرانكشتاین، ترمیناتور و ماتریكس یك و دو. منجی در این آثار معمولاً یك انسان دانا و شجاع (والبته آمریكایی!) است كه با شهامت و دانش خود، پیروانش را هدایت می‌كند و دشمن را كه همان مخلوق اوست شكست می‌دهد. دقت كنید به نوع رهبری مورفیوس و نئو در ماتریكس. و این كه نئو یا منجی خود یك تكنسین كامپیوتر است كه بر ضد ابركامپیوتر و فضای مجازی قیام می‌كند.

2. آخرالزمان طبیعی: بالاخره طبیعت كه مورد هجوم انسان قرار گرفته و انواع آلودگی‌های زیستی در آن پدید آمده است، علیه نسل بشر عصیان می‌كند و وقایعی چون سیل، زلزله، گردباد و آتشفشان‌های عظیم یا برخورد شهاب سنگ‌ها را موجب می‌شود، یا چون انسان در ژنتیك دستكاری كرده و در واقع در كار خدا دخالت نموده است، هیولاهای ناشناخته قرون اولیه حیات بشر بر زمین پدیدار می‌شوند و انسان را محاصره می‌كنند. در این‌جا نیز منجی همانی است كه در بالا اشاره شد و البته ویژگی مهمش آمریكایی بودن اوست! مانند فیلم‌های برخورد عمیق، آرماگدون، قله دانته، دنیای آب، گودزیلا، و پارك ژوراسیك.

3. آخرالزمان دینی: مهم‌ترین رویكرد سینمای هالیوود است كه به دو شیوه مستقیم و غیر مستقیم شرایط آخرالزمانی را به تصویر می‌كشد. در این مورد نیروی شر، یا شیطان است با وسوسه‌هایش، یا با حضور فیزیكی‌اش، یا ضد مسیح (آنتی كرایست) یا دجال، كه در زمان خاصی از زندان خود رها می‌شود و حیات بشر را تهدید می كند. منجی نیز طبیعی است كه یك متدین( كشیش یا قدیس) است كه سحر شیطان را باطل می‌كند. (این منجی هم آمریكایی است!) به فیلم‌هایی نظیر جن‌گیر یك و دو، طالع نحس، و پایان روزگار دقت كنید.

4. آخرالزمان علمی ـ تخیلی: در این روش، سینماگران واقعیت و خیال را با هم تلفیق كرده و به مقصود خود می‌رسند. نیروهای شر همان فضایی‌ها هستند كه از آن‌سوی كهكشان و از اعماق تاریك فضا به زمین حمله ور می‌شوند و منجی در این‌جا نیز با دانش و شجاعت خود مهاجمان فضایی را از بین می برد. (یك آمریكایی!) مانند مجموعه فیلم‌های بیگانه، روز استقلال، عنصر پنجم، و مجموعه جنگ ستارگان.

5. آخرالزمان اسطوره‌ای یا افسانه‌ای : این نوع اخیراً بسیار مورد توجه هالیوود قرار گرفته و انواع فیلم‌های تولید شده در این‌باره نشان دهنده نوعی علاقه هالیوود به طرح آن است. سری سه گانه ارباب حلقه‌ها، و سری فیلم‌های هری پاتر كه اكنون فیلم‌ها و كتاب‌های آن بسیار پرفروش شده و سود سرشاری را نصیب سازندگان آمریكایی كرده، از این گونه است. از دیگر فیلم‌های این‌گونه می‌توان مومیایی، بازگشت مومیایی، عقرب شاه، جادوگر مرلین، و.... را نام برد. در این فیلم‌ها یك هیولای نادیده یا جادوگری وحشتناك و افسانه‌ای زندگی انسان‌ها را تهدید می‌كند و منجی و یارانش باید به سرزمین اسرار آمیز این هیولا سفر كنند و با زیركی و توانایی خود با او بجنگند، زیرا او را فقط با سلاح‌های اسرارآمیز و جادویی مثل خودش می توان از میان برداشت. سرانجام هم با كشف یك طلسم یا ابزاری سحرآمیز (نگاه كنید به حلقه در ارباب حلقه ها یا هنر جادوگری هری پاتر) نماد شر و بدی از بین می رود. تقریبا در همه ی این فیلم‌ها منجی یك آمریكایی خوب است كه یا مسیحی است یا یهودی (که البته تعریف آنا از دین یهود و مسیحیت هم متفاوت و تحریف شده است و آنها فقط از اسم ادیان به عنوان نقابی استفاده می کنند). آدم‌های بد ماجرا هم یا شرقی هستند یا مسلمان، یا یك شرقی مسلمان و عمدتاً هم از نژاد عرب.

پیرو بحثی که در پاراگراف بالا در پرانتز نمودیم سوال پیش می اید که آیا صهیونیست ها واقعا معتقد به این ایدئولوژی و بازگشت حضرت مسیح (ع) بودند؟ باید گفت خیر. بلکه این مساله دستاویز صهیونیست‌ها قرار گرفت تا جماعت عظیمی از مسیحیان را با خودشان همراه و هم‌آرمان کنند.

پس نتیجه می شود که اینها یهودی نیستند پس این ابر قدرت های رسانه ای چه کسانی هستند؟

کلمه ای که شاید بار ها شنیده اید: فراماسون ها یا فرقه ی کابالا

رهبر این فرقه فیلیپ برگ (که با کارگردان معروف پیتر برگ  کارگردان فیلم هایی مثل:تعقیب کوبنده و هنکاک و... خویشاوندی نزدیک دارد) است و از اعضای مشهورش می توان به: مدونا ملقب به استر(همان قهرمان معروفشان که در نقد فیلم "شبی با شاه" مفصل درباره اش حرف زدم) که الان معروف ترین خواننده ی زن دنیاست.جیمز کامرون کارگردان دو فیلم اول پرفروش تاریخ سینما یعنی "آواتار" و "تایتانیک" دیوید و ویکتوریا بکهام- دمی مور- بریتنی اسپیرز- وینونا رایدر و....... اشاره کرد.(ان شاء الله بعدا یه مقاله هم در رابطه با همین موضوع می نویسم)

آپلود سنتر عکس رایگان

این قسمت اول این مقاله بود که تقریبا یه مقدمه ای از سینما ی آخرالزمان بود امیدوارم که بتونم زود به زود قسمت های بعدی این مقاله رو انتشار بدم که در آنها در باره ی فیلم های آخرازمانی کمی تخصصی تر می پردازیم.

رضا عسگری – سرزمین هالیوود

                           ((اللهم عجل لولیک الفرج))
طبقه بندی: مقالات، 
[ سه شنبه 29 شهریور 1390 ] [ 11:11 ب.ظ ] [ Ario360 ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

  • paper | ریه | وبلاگ شخصی